Felole olarak geçmişten gelen bir hikâyemiz yok ama iki ortaklı olarak başladığımız bu yolculuğa şimdiki ve gelecek nesillere yeni ve güzel bir hikâye bırakmak üzere yola çıktık.

Asıl mesleği Avukatlık olan, doğayı ve zeytin ağaçlarını seven, ailelerinden gelen bilgi birikimini üretime geçirmek isteyen iki genç girişimci olarak başladığımız yolculuğa, sizler ile bir aile olarak devam etmek ve her zaman sofralarınızda güzel anılmak emeklerimizin en büyük karşılığı olacaktır.

Peki, bizler kimiz?

Süleyman DAĞDEVİREN

Akhisar’lı, 1991 yılından beri dünyada, Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mezunu, halen Dokuz Eylül Üniversitesi İnsan Hakları Hukuku Bölümünde Yüksek Lisans yapmakta. Zeytinciliğe dair bilgileri doğrudan öğrenmek adına yazıldığı Celal Bayar Üniversitesi Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi bölümünde halen öğrenci… Çalışırken okumaya bayılıyor. 

Şu an şirket müdürlüğümüzü yapmakta, şirketimiz için her fedakârlığı yaptı ve Avukatlık mesleğini bıraktı, tarlalarımızı süren, bakımlarıyla ilgilenen, zeytinlerin üzerine taşları koyan, zeytinlerin tuzlarını ayarlayan, zeytinleri toplayan ve toplatan, zeytinleri fabrikaya götürüp yağlarını sıktıran, başında bekleyen ve şu an üretimden doluma her safhada organizasyonu sağlayan, şirketimizin her şeyi. O güzel zeytinleri ve zeytinyağlarını ona borçluyuz…

Burak ÖZKAN

Çanakkale Ayvacıklı, 1991 yılından beri dünyada, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mezunu. Halen Ankara Barosuna kayıtlı 27478 sicilli bir Avukat. Evli ve 2 yaşında bir kızı var.

Şirketin kurucu ortağı, sadece zeytin toplamaya ve zeytinleri kuyulardan çıkarmaya geliyor. Zeytinden anlamıyor sadece yemekle meşgul. Yağ yemekten iyi anladığı için yağları genelde o sınıflandırıyor. (Ama şirket olarak tadımla birlikte bilimin de önemli olması etken olduğu için biz yine de ona güvenmekle kalmayıp her ürünü akredite laboratuvarlarda analiz ettiriyoruz.). Zeytinlerin üretiminde kuyudan çıkarma aşamasında çalıştı, arada toplamaya da geliyor. Siyah zeytin yemeye Süleyman’ın ürettiği zeytinlerle başladı. Bu güzel zeytinleri ve yağları ona borçluyuz demek isterdik ama sadece borçlu gibiyiz demekle yetiniyoruz…

 

Felole Ne Demek, Bu İsim Nasıl Bulundu, Ürünlere Verilen İsimlerin Anlamı Nedir ve Nerede Kuruldu?

Felole isminin anlamı zeytinyağı için önemli olan asitlerin birleşiminden gelmektir. Fel kısmı fenoleik asitten (polifenol), ole ise oleik asitten gelmektedir.

Bu ismin nasıl bulunduğu kısmı ise muamma iki ortak bu işle ilgili başlamaya karar verdiklerinde neredeyse akıllarına gelen tüm isimlerin alınmış olduğunu görürler günler geceleri kovalar ve yaklaşık 3 ay içerisinde yaklaşık 500 adet isim sorguladıktan sonra Türkiye’de neredeyse herkesin bir zeytinyağı markasına sahip olduklarını fark ederler. O esnada Burak der ki Felole olsun, boştur gerçekten de. Evreka… Arşimet de bu kadar sevinmiştir… Belki de biz öyle düşünmek istiyoruz.

Tabi ki sadece marka ismi alınması ve bunun tescilinin sağlanmasıyla bir girişimcilik hikâyesi henüz başlamış olmuyor. Sırada zeytinyağını ve zeytini dışarıdan gösterecek en önemli unsurlar; etiketler var. Tasarımcıdan tasarımcıya gitmek ve gelmekle geçen günlerin sonunda, içlerine sinen bir teneke tasarımı ve şişeler için de halen kullanılan etiket tasarımları ortaya çıkmıştır. Tasarımlar, klasik çizgiden uzak, mor rengin hâkim olduğu, gençliğin ve modernliğin çeşitli simgelerini içeren çizgiler kullanılarak tasarlandı. Mor zeytin ve üzerinden yana doğru kayan yaprak da Felole markasının logosunu oluşturuyor.

Zeytinyağını elde ettiğimiz zeytini hangi bölgeden elde ediyorsak o bölgenin tarihi ve turistik önemli bir noktasına ambalajlarımızda yer veriyoruz. Bundaki asıl amacımız ürünlerimiz ile Türkiye’deki önemli bölgeleri ve turistik yerleri tanıtmaktır.

Üretmenin ve bir değer oluşturmanın hazzını aldığımızda bunu neden diğer insanlarla paylaşmayalım diye başlayan bir düşüncenin tezahürü olarak ortaya çıkan bir marka Felole markası... Yüzyıllardır bereket saçan ata yadigârı zeytin tarlalarımızdan elde ettiğimiz mahsulleri sizlere ulaştırma gayretiyle çıktığımız bu yolda sizlerle ve sizlerin geri dönüşleriyle daha güçlü ve isteklerinize uygun ürünleri beğeninize sunmayı hedefliyoruz.

Ürünlerimizi Manisa, Akhisar ve Çanakkale, Assos, Behramkale yöresindeki zeytin bahçelerimizden tedarik etmekte ve herhangi bir işlemden geçirmeksizin sadece doğal yöntemleri ve doğal ürünleri kullanarak doğrudan satışa sunmaktayız. Soframıza koymadığımız hiçbir ürünü satmayacağız ilkesiyle, bugün Türkiye'de ve Dünya'da binlerce sofradayız...

FELOLE,

SEVGİYLE…E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.